درب چاه فاضلاب به عنوان یکی از از پرمصرف ترین نوع از مصالح ساختمانی به جهت پایان کار کول گذاری کاربرد دارد، معمولاً شکل آن گرد می باشد و به صورت مسلح تولید می شود.

در فیلم زیر دلایل اهمیت استفاده از درب چاه کاملا مشهود است.
(حاوی صحنه های دلخراش)

مشاوره رایگان 09121459864

چه سایزی از درب چاه بتنی بخریم؟

فرمول محاسبه ابعاد در چاه معمولاً بسته به سایز کول سیمانی کار گذاری شده می باشد، فرض کنید برای چایی که به قطر ۸۰ سانتی متر حفر شده است و با کول میله ۷۰ ، کول گذاری شده است .میخواهیم در چاه خریداری نماییم ، هر سایزی از کول سیمانی استفاده شده است باید ۱۰ سانتیمتر به آن اضافه شود و در چاه خریداری گردد .

مثال

 فرض کنید چاهی با دهنه ی ۱۰۰ سانتی متر که در داخل آن کول میله ۹۰ سانتیمتر جایگذاری شده است، اگر سطح کول پایین تر از سطح زمین باشد باید از در  چاه سایز 90 استفاده نماییم، اما اگر طول کول پایین تر نباشد باید از در چاه سایز ۱۰۰ استفاده نمایید ، می توانید همین حالا با ما تماس با ما مشاوره رایگان پیرامون خرید در چاه دریافت نمایید.

مشاوره رایگان 09121459864

آیا درب چاه بتنی واقعا مقاوم است؟

تمامی در چاه های بتنی تولید شده در مجتمع تولیدی شهر کول مسلح می باشد و در داخل آن ها به صورت تار و پود از تسمه فلزی و یا میلگرد حرارتی بسته به نوع سفارش استفاده شده است . این کار سبب می‌شود که در صورت ترک خوردن یا شکستن در چاه بتنی در مرور زمان و یا افتادن جسم بسیار سنگین بر روی آن مقاومت خود را حفظ نماید و همان ابعاد و شکل اولیه را داشته باشد. در مدل های بزرگ تولید در چاه در مجتمع تولیدی شهر کول از میلگرد حرارتی ۶ سانت یا ۸ سانت استفاده می شود.

مشاوره رایگان 09121459864

سوال مهم آن است که آیا از روی درب چاه میشود ماشین رد شود یا خیر؟

 در پاسخ به این سوال باید بگوییم بله میشود، مقاومت در چاه بتنی آنقدری است که از روی آن ماشین سواری یا وانت رد شود و مقاومت و شکل ظاهری خود را حفظ نماید اما اگر این خودرو تبدیل به خاور یا تریلی شود خیر مقاومت آن برای این کار مناسب نمی باشد و به محض رد شدن تریلی در چاه میشکند. معمولا از در های چاه در مکان های استفاده می شود که نفر رو می باشد و ماشین سنگین تریلی از روی آن رد نمی شود.

درب چاه فاضلاب
در چاه بتنی ۸۰ سانتی متر
درب چاه
درب چاه ۹۰
مشاوره رایگان 09121459864

ابعاد در چاه بتنی

 ابعاد متداول در چاه بتنی معمولاً از سایز 70 سانت الی 130 سانت میباشد پرفروش ترین نوع در چاه، در چاه ۸۰ سانت و ۹۰ سانت میباشد، که معمولاً با تسمه فلزی مسلح شده است . در چاه  سایز بزرگتر که در مجتمع تولیدی شهر کول تولید می شود که ابعاد آن ها بزرگتر و با میلگرد حرارتی  مسلح میشود.  قطر هر یک از این در های چاه تقریباً ۱۰ سانتیمتر بوده و این موضوع سبب شده است در کنار مسلح سازی در های چاه مقاومت بسیار زیادی داشته باشد .

ردیف 

ابعاد درب چاه

قیمت در بهار ۱۴۰۲

۱

درچاه بتنی مسلح ۷۰

۲۰۰ هزار تومان

۲

درچاه بتنی مسلح ۸۰

۲۳۰ هزار تومان

۳

درچاه بتنی مسلح ۹۰

۲۵۰ هزار تومان

۴

درچاه بتنی مسلح ۱۰۰

۳۰۰ هزار تومان

۵

درچاه بتنی مسلح ۱۱۰

۳۵۰ هزار تومان

۶

درچاه بتنی مسلح ۱۲۰

۴۱۰ هزار تومان

۷

درچاه بتنی مسلح ۱۳۰

۵۲۰ هزار تومان

مشاوره رایگان 09121459864

حفره بالای درب چاه به چه علت است؟

همانطور که در پست مربوط به خرید گلدان چاه فاضلاب توضیح داده بودیم، تمامی در های چاه فاضلاب به جهت آنکه آب از یک نقطه به داخل چاه نفوذ نماید و به دیواره کول سیمانی و به دیواره چاه برخورد نکند، یک حفره دایره شکل در بالای آن ایجاد می نماییم این حفره سبب می‌شود تا لوله از آن نقطه به داخل چاه هدایت شود و تمامی آب مورد نظر از داخل آن به انتهای چاه ریزش نماید.  هر دو مدل در بتنی چاه فاضلاب که با حفره یا بدون حفره باشد در مجتمع تولیدی شهر کول تولید می شود.

درب چاه فاضلاب
درب چاه بدون حفره
درب چاه آب
درب چاه با حفره
مشاوره رایگان 09121459864

نحوه سفارش و دریافت سفارش

 جهت سفارش می توانید همین حالا با مجتمع تولیدی شهر کول تماس گرفته تا با دریافت مشاوره جهت خرید سایز مناسب در چاه بتنی سفارش خود را کامل کرده و در اسرع وقت بر سر پروژه خودتان تحویل شود.

تسویه بعد از تخلیه و در صورت رضایت انجام میشود.

دریافت قیمت و مشاوره