کول گرد (بتنی یا سیمانی) نوعی از سازهای تولید شده با سیمان می باشد؛ که به صورت گرد و در قالب های مخصوص به جهت مقاوم سازی داخل چاه و گاهی نیز به جهت گلدان و استفاده در فضاهای سبز استفاده می شود. همچنین کاربرد دیگر این نوع سازه ها به جهت هدایت آب از نقطه ای به نقطه دیگر می باشد. معمولاً ابعاد و انواع مختلفی دارد و بسته به نوع استفاده از آن در مکان های متفاوتی کاربرد دارد. در زیر میخواهیم پیرامون انواع کول بتنی گرد که در اصطلاح به نام کول میله نامگذاری شده اند سخن بگویم.

مشاوره رایگان 09121459864

کول گرد چگونه ساخته میشود؟

 دسته پرکاربردی از سازه های بتنی گرد می باشند؛ که بعد از از مخلوط شدن سیمان با ماسه ۰۶ و آب توسط کارگران در داخل قالب های گرد ریخته شده و پس از کوبیده شدن و شکل منظم گرفتن؛ قالب ها خارج و سازه بتنی به صورت گرد تولید می شوند؛ استفاده از این نوع از کول های سیمانی به جهت مقاوم سازی داخل چاه بسیار قابل توجه بوده و در مقابل با زلزله و حتی ریزش ساختمان بسیار موثر می باشد.

مشاوره رایگان 09121459864

کول میله مسلح به چه معنی میباشد؟

 تمامی تولیدات؛ مجموعه تولیدی شهرکول به صورت مسلح تولید می شود؛ یعنی در داخل آنها دو تسمه فلزی و یا دو میلگرد حرارتی استفاده شد . این موضوع سبب می شود که اگر در طول سالیان زیاد بر اساس لغزش خاک و یا نشست ساختمان اگر چاه تخریب شود؛ شکل قبلی به همان حالت اولیه خود بماند و سبب ریزش چاه نشود؛ همچنین استفاده از میلگرد حرارتی ۶ در کول میله سیمانی سبب مقاومت بیشتر این سازه میشود و برای مکان هایی که از روی آن ماشین عبور میکند؛ بهترین گزینه می باشد. دلیل دیگر مسلح سازی کول بتنی با میلگرد حرارتی ۶ یا ۸ عبور انسان از داخل کول ها می باشد؛ فرض کنید میخواهید چاهی را با طول تقریبی ۱۵۰ سانت حفر  کرده و از داخل آن کابل هایی از یک نقطه به نقطه دیگر منتقل نمایید. بعد از چندسال کابل ها شروع به پوسیده شدن میکنند احتیاج به تعمیر و نگهداری دارند و باید انسان از داخل آن عبور کند . استفاده از کول سیمانی که مسلح  شده است با میلگرد حرارتی سبب مقاوم سازی و افزایش عمر کول گرد میشود و ضریب تخریب را بسیار کاهش میدهد.

مشاوره رایگان 09121459864

نحوه ارسال کول سیمانی به چه صورت میباشد؟

اگر تهران و کرج محل پروژه شما هست؛ ارسال ما معمولاً کمتر از ۱۲ ساعت به طول می انجامد و هر چقدر فاصله پروژه تا محل کارخانه بیشتر شود این زمان طولانی تر می شود. معمولاً سفارش هایی که در روز دریافت می شود؛ همان روز ارسال می شود و اگر بعد از ساعت ۱۲ ارسال شود برای فردا اول وقت ارسال می گردد.

تمامی سفارش های تهران و کرج با خاور و یا نیسان ارسال میشود و باقی سفارش ها برای شهرستان ها معمولاً با کامیون تک و یا تریلی جابجا می گردد. هرچقدر سایز انتخابی بزرگ تر شود؛ جابجایی سخت تر و هر چقدر کول  سیمانی گرد کوچک تر باشد متراژ بیشتری از کول را جابجا میکند.

مشاوره رایگان 09121459864

کاربرد کول گرد دو تیکه چیست؟

معمولاً برای بازسازی چاه ها بیشتر استفاده میشود. در زیر با یک مثال این موضوع را تکمیل می کنیم.

 فرض کنید: ساختمانی با تعداد ۱۰ طبقه و تقریباً ۴۰ نفر ساکن احتیاج به بازسازی چاه و حفر عمق بیشتر و از طرفی ایجاد انباری بیشتر به جهت فاضلاب احتیاج دارد. اولین نکته دراوردن کول های میله قدیمی و جایگذاری کول های جدید می باشد. بعد از باز کردن در چاه به کولها می رسید؛ تک تک این کول ها با شکسته شدن به بیرون هدایت میشود و باید کول های جدیدی که به صورت دو تیکه خریداری نموده اید را در بالا از هم جدا کرده و تبدیل به دو نیم دایره با ابعاد متناسب نموده و سپس نیمه ها را در انتهای چاه شروع به چیدمان نمایید. اگر خاک ریزشی بود باید همه کول های بتنی را به صورت دو تیکه و با پمپ آب؛ آب های داخل زمین را بیرون کشیده و هرچه سریعتر کول گذاری نمایید. اما اگر ارتفاع چاه کم بوده و از طرفی به این موضوع جواب نمیداد میتوانید نصف داخل  چاه را از کول گرد دوتیکه و سپس روی آن را کول میله سالم یا یک تیکه استفاده نمایید.

کول گرد دو تیکه ؛ بصورت سالم و یک تکه تولید میشود و بر سر پروژه با کوچک ترین ضربه به دو نیم دایره تبدیل میشود.

کول دوتیکه
کول دوتیکه ۱۰۰
کول دو تیکه ۹۰
کول دو تیکه ۹۰
مشاوره رایگان 09121459864

کول میله ۷۰ و کول میله ۸۰ ؛پرفروش ترین نوع از کولهای گرد

کول گرد ۷۰ و کول گرد ۸۰  جزو پرفروش ترین نوع از کولهای بتنی چاه به جهت استفاده در چاه فاضلاب و گلدانی زینتی می باشد. این نوع از کول سیمانی به دلیل کوچک بودن ابعاد شان از طرفی قیمت مقرون به صرفه آنها بیشترین استفاده را در داخل چاه دارد. ابعاد دقیق آن کول گرد ۷۰ پشت در پشت و در داخل آن ۶۰ سانتیمتر می باشد و هر چهار عدد آن یک متر طول به جهت کول گذاری استفاده می شود. همچنین اگر بخواهیم پیرامون کول چاه ۷۰ و مسلح بودن آن توضیح دهیم باید بگوییم هر عدد آن با دو عدد تسمه فلزی و یا میلگرد حرارتی ۶ مسلح شده است.

همچنین برای کول بتنی گرد ۸۰ نیز؛ هر عدد با دو عدد تسمه فلزی مسلح شده است . ابعاد دقیق کول ۸۰ ؛ دایره ای به  قطر ۸۰ سانتی متر پشت در پشت و از داخل نیز ۷۰ سانتیمتر بوده اگر بخواهیم برای چاهی آن را استفاده کنیم؛ باید چاهی به  قطر ۹۰ سانتی متر که در داخل آن کول میله ۸۰ جایگذاری میشود.این نوع از کول سیمانی نیز همانند همه کولهای سیمانی؛ مجموعه شهر کول دارای عیار ۴۰۰ می باشد و جز پرفروش ترین نوع کولهای سیمانی بوده است؛ این نوع از کولهای سیمانی به صورت دو تیکه نیز تولید می شود یعنی هر یک عدد آن تبدیل به دو نیم دایره می شود و سپس در داخل چاه فاضلاب استفاده می گردد. 

کول میله ۷۰
کول میله ۷۰
کول چاه
ارسال سریع کول چاه
مشاوره رایگان 09121459864

کول گرد ۹۰ و کول گرد ۱۰۰ سانتی متر ؛ رایج اما کم کاربرد

 گاه به سلیقه مهندس ساختمان و یا چاه کن ؛ قطر حفر شده برای چاه در ابعاد بیشتری حفر می شود. فرض کنید میخواهید چاه فاضلابی را بازسازی کنید؛ احتیاج است که دور آن را بیشتر حفر نمایید؛ تا کول های قبلی راحت تر در خارج شوند. انگاه باید از کول ۹۰ یا کول ۱۰۰ باید استفاده نمایید؛ همچنین این نوع از کولها به عنوان کولهای نیمه بزرگ به دلیل ابعاد نسبتاً بزرگ تر نسبت به کول ۷۰ و کول ۸۰ معروف می باشد. به طور کلی هر چه در کول های بتنی  از سایز ۷۰ به بالا می رویم مصرف آن کمتر و به صورت سفارشی تولید می شود.  همچنین قیمت آن نیز از کول میله ۷۰ به سمت بالا به صورت تصاعدی رشد می نماید.

 هر خاور تقریباً ۱۵ متر کول ۹۰ و یا ۱۰ متر کول ۱۰۰ جابجا میکند. تمامی کولها چه در ابعاد کوچک متوسط و بزرگ با تسمه فلزی مسلح شدند و هر چهار عدد آنها یک متر طول میشود.

مشاوره رایگان 09121459864

کول میله ای سایز ۱۱۰ الی ۱۵۰

شهر کول مفتخر است که تمامی ابعاد کولهای رایج و غیر رایج و سفارشی را در مجموعه خود تولید نماید.  استفاده تخصصی از کول ها به جهت چیدمان شمع و یا حتی سبب پایه پل ها سبب می شود تمامی ابعاد کول های موجود در مجموعه تولیدی شهر تولید شود . کول ۱۱۰ و  کول ۱۲۰ در دو مدل دوتیکه و یک تکه تولید می گردد .

 با افتخار نوع دیگری از کول بزرگ که در ابعاد ۱۵۰ سانتی متر تولید می‌شود را نیز با عیار سیمان ۴۰۰ و دو میلگرد حرارتی در مجموعه شهر بتن تولید می نماییم. کاربرد اصلی کول های دو تیکه ۱۵۰ به جهت چیدمان و پایه های چاه های بزرگ و یا شمع و حتی دور درخت میباشد .

زیبا سازی با کول بتنی یکی دیگر از موارد استفاده از کول بتنی گرد سایز کوچک و متوسط استفاده آن در باغچه می باشد؛ گاهی لازم است دور درخت محافظی داشته باشد. اگر میخواهید باغچه های کوچکی در جلوی ساختمان داشته باشید استفاده از کول گلدانی را در کنار اتوبان ها و آزادراه ها بسیار زیاد دیده ایم. این یکی دیگر از کاربردهای کول سیمانی می باشد معمولا ابعاد گرد کول سیمانی به جهت باغچه طول میله ۶۰ و ۷۰ می باشد به صورت دو تیکه استفاده می شود تا صدمه ای به درخت وارد نشود و قسمتی از سمت چپ قسمتی از سمت راست در دور درخت حلقه ایجاد نماید.

مشاوره رایگان 09121459864

محاسبه تعداد کول برای چاه

 استفاده از کول میله ای بسیار ساده می باشد؛ هر چند متری که حفر چاه داشته اید اگر انباری چاه دارید یک و نیم متر کسر کنید و اگر انباری چاه ندارید همان متراژ را خریداری کنید.  به عنوان مثال می خواهیم چاهی را به ارتفاع ۱۰ متر حفر مینماییم.  در ابتدای قطر چاه را اندازه می گیریم فرض کنید قطر خارجی چاه ۸۰ سانتی متر می باشد پس از کول قطر ۷۰ باید استفاده نماییم. حال طول چاه  ۱۴ متر است و باید ۱۴ متر کول گرد سایز ۷۰ خریداری نماییم.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره پیرامون خرید انواع کول های میله ای و کول های انباری می توانید همین حالا با ما در تماس باشید .

مشاوره رایگان 09121459864
دریافت قیمت و مشاوره